NC Bavarian Natural
Product information "NC Bavarian Natural"
Ein bisschen grantig schaut er schon aus, der Nußknacker Bayer. Seinen großen braunen Filzhut tief in die Stirn gezogen, eine Maß Bier und eine Brez´n in der Hand. So schaut er ob im Biergarten noch ein schattiges Plätzchen frei ist.
Additional information
| Product number: | 32967 |
|---|---|
| EAN: | 4016711329671 |
| Width: | 15,5 cm / 6.10 inch |
| Height: | 43,5 cm / 17.13 inch |
| Depth: | 18,0 cm / 7.09 inch |
| Weight: | 1.180 g / 41.62 oz. |
| Box size: | 49,5 x 18,5 x 17,5 cm / 19,5 x 7,3 x 6,9 inch cm |
| Product weight in single carton: | 1.500 g / 52.91 oz. |
| Publishing year: | 2018 |
Safety instructions
• Not a children’s toy!
• Please only operate under adult supervision!
• Be aware of the risk of entrapment at the mouth and lever.
• Not a children’s toy!
• Please only operate under adult supervision!
• Be aware of the risk of entrapment at the mouth and lever.